חרדה. אישה כלואה

המטרה – קריירה

טיפול פסיכואנליטי אינטרסובייקטיבי – במטרה להתקדם נכון בקריירה.

קריירה – קבלת החלטות – מוטיבציה

בנוגע לעולם העיסקי והתעסוקתי יש לפסיכולוגיה הרבה מה לומר. כאשר אנחנו קמים בבוקר (או לא קמים), מתלבשים ויוצאים מהבית לעולם העסקי, אם זה כעורכי דין, ככלכלנים, כאנשי הייטק, כמנהלים או בכל תפקיד אחר – אנחנו לוקחים איתנו, אל הרחוב ואל המשרד את עולמנו הפנימי.

עולמנו הפנימי – ובמיוחד החלקים המוצנעים שבו הווי אומר ה'לא-מודע' עמוסים ברגשות לא מעובדים ובדחפים לא מווסתים. עורך הדין אשר עומד מול השופט ומייצג את הלקוח, כאשר על הכף נמצאת הקריירה שלו, הביטחון העצמי שלו, השכר שלו, הכבוד שלו וכל אותם חלקים פגיעים – נתון למעשה ללחצים אשר לעיתים קרובות מעצימים מנגנוניים מכשילים ומעוותי מציאות.

החרדה עולה, הבקרה יורדת, והוא מוצא את עצמו מאויים – לעיתים ממש בתחושה פיזית של מועקה ופחד. אותו עורך דין אשר במסדרון דיבר ברהיטות ובלהט עם אחד השותפים שלו – עומד כפוף מול השופט, זהיר, קטוע, לא בהיר.

כך גם איש העסקים. אף פעם עסקה אינה נעדרת דחפים. כבוד והשפלה סובבים בחדר הישיבות וכמוהם הנאה וחששות. ככל שהמגע עם העולם הפנימי הדוק יותר, ומאפשר יותר זרימה הדדית בין ה'מודע' ל'לא-מודע' (כן, אני טוען שהזרימה הדו-סיטרית בין 'המודע' ל'לא מודע' קיימת וחשובה). במגע עם ה'לא-מודע', איש העסקים יפעל פחות אוטומטית ותוחלת ההצלחות שלו תגדל. למה? כי הצלחה היא מושג מורכב, וגם כי מותר-אפשר-ונעים להצליח כאשר אתה לא רדוף על ידי 'רוחות' העבר הנוירוטיות.

אנשים מוכשרים יכולים להכשיל את עצמם מסיבות רבות ושונות. אנשים מוכשרים יכולים גם להצליח אולם להרגיש שיש נתק בין ההישגים שלהם בעולם התעסוקה לבין ה'כלומיות' אשר הם חשים מחוץ למשרד או מחוץ לתפקיד.

בירור וטיפול פסיכואנליטי מאפשרים יצירת תמונה ברורה יותר וגם עשירה יותר של העולם התעסוקתי.

מהו הפוטנציאל האמיתי שלי? זו שאלה מורכבת. מהו 'האני הביקורתי' ולעיתים השלילי אשר מעכב אותי מלהגשים את הישגי – האם הוא זה אשר יכול להעריך אותי?

פסיכואנליזה אינטרסובייקטיבית מאפשרת לפתוח את החשיבה ולשחרר דפוסים קבועים אשר גורמים לך לעיתים ללכת במעגלים ולראות את עצמך שוב ושוב באותה סיטואציה. שוב ושוב במקום שהוא לא כל כך מתאים או בכלל לא רצוי.

איך טיפול יכול להשפיע עלי כיזם או כאיש עסקים?

חופש חשיבתי, שחרור מעצורים, חיבור וזרימה בין שאיפות, מטרות וביצוע. כל אלה הינן איכויות ההופכות יזם או איש עסקים לאדם הנמצא בדרך הנכונה להצלחה.

מנסיוני הרבה אנשי עסקים המגיעים אלי לטיפול מודעים היטב למעצורים שלהם ובאותה מידה לכוחות שלהם – ויחד עם זאת מתקשים לעבור באופן גמיש ממעצור לתנועה קדימה ולהיפך. הבעיה היא תמיד ב'לא מודע'. אנשי עסקים ויזמים מאופיינים בכך שעולם החשיבה שלהם פורה פעיל ועמוס. אין בעיה לרוב מבחינה זאת. אולם שיח טיפולי מוציא לאור חלקים אשר עדיין לא נחשבו והם אלה אשר לרוב מעכבים או מעוותים את הקשר הקריטי שבין מחשבה לפעולה.

שתף פוסט זה:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

המקום לתגובות שלך:

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן