טיפול פסיכולוגי בנושא שליטה בכעסים

שליטה בכעסים הינה נושא נרחב. כעסים – למרבה ההפתעה – הינן התפרצויות של רגש שלילי אשר מכוון כלפי עצמי. נכון, רבים מהפונים אלי סביב 'שליטה בכעסים' מספרים על האופן בו הם פוגעים בקרובים אליהם. 'אני מתפרץ על בת הזוג שלי' או 'אני מתפרץ על חברים בעבודה' או אפילו אני מתפרץ על הבוס שלי'. תמיד, אבל תמיד מגיעים מהר מאוד לנקודה: 'אני הורס את עצמי'.

טיפול פסיכולוגי ממוקד בשליטה בכעסים – 0525838686

חוסר שליטה בכעסים הולך יד ביד עם רגעים ארוכים של חרטה ושל כעס על עצמי. זו לא התוצאה של רגעי ההתפרצות זה הגורם להתפרצות.

מצבים של חוסר ערך עצמי ותחושות של 'לא מצליח להבהיר את עצמי' או 'לא מבינים אותי רווחים בקרב אלו המתפרצים. ראה פוסט שכתבתי לאחרונה ועוסק בדיכאון אגיטטיבי.

במהלך הטיפול אני מבהיר את מצבי ההתפרצות ואני עושה הסכם עם המטופל. הסכם מורכב אבל יעיל: אתה לא מנמיך את האנרגיות שלך, אתה לא 'מכבה את המנועים האישיים שלך' אתה רק מווסת אותם.

איך מווסתים כעסים?

לא מכחישים את הסיבות לכעס. כעס הוא רגש נהדר כי הוא מסמן לנו עמדות וערכים החשובים לנו גם כאשר אינם מתקיימים. אין שום טעם בוויתור על הערכים שלנו ועל מי שאנחנו באמת ולכן הכעס הוא משאב נהדר, אנרגיה ב'חינם'.

לוקחים אחריות על האנרגיות שלנו ביחס לאחר. מוצאים את הדרכים ה'חכמות' לבטא את הצרכים והעקרונות שלנו ורותמים את האחר להבין אותנו ולהתייחס אלינו.

מוצאים דרכים טובות לתקן נזקים קטנים. האמונה באפשרות לטעות ולתקן מורידה את ההרסנות שבהתפרצויות הזעם והופכת את הצעקה לדיאלוג.

אם אתה מרגיש שאתה 'חותך קשרים' 'מפחיד את הסובבים' 'הורס יחסים' דבר איתי וביחד נראה איך מתקדמים בבנייה של יחסים. קופל – 0525838686

זו דעתי ביחס לשליטה בכעסים – לשלוט מבלי לחנוק בשלוש מילים. אשמח לשמוע עוד רעיונות שלך תגובה אם הסכמת, אם לא הסכמת ואם יש לך תובנה משלך שאתה רוצה לחלוק

שתף פוסט זה:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

המקום לתגובות שלך:

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן